Öldürdüğü hamile kadının karnını kesip bebeğini aldı, 50 yıl ile yargılanıyor

T24 Dış Haberler

ABD’de gerçekleşen olayda, 51 yaşındaki Clarisa Figueroa, 19 yaşındaki Marlen Ochoa-Lopez‘i öldürüp karnından bebeğini aldı. 

Figueroa, ücretsiz bebek kıyafetleri vaadiyle Chicago’daki evine çağırdığı 19 yaşındaki Marlen Ochoa-Lopez’i 23 Nisan 2019’da öldürdü. 

Figueroa, cinayet planının 29 yaşındaki kızı Desiree Figueroa ile birlikte gerçekleştirdi. 

Genç kızı boğarak öldürdüklerini itiraf eden anne ve kızı, Marlen’in ölümünün ardından “karnını keserek bebeği aldıklarını” söyledi. 

Desiree, “anneme bir kasap bıçağı, battaniye ve kova getirdim. O da Marlen’in karnını kesip bebeği, plasentayı ve göbek kordonunu aldı. Bebeği plasentayla birlikte bir kovaya koydu ve Marlen’ın vücudunu bir battaniyeye sardı. Sonra onu dışardaki çöp kutusunun oraya bıraktık” diye konuştu. 

Figueroa, cinayetin ardından acil servisi arayarak evde doğum yaptığını ve bebeğin nefes almadığını söyledi. Hastaneye kaldırılan bebek iki ay sonra hayatını kaybetti. 

Hastane personeli Figueroa’nın “yeni doğum yapmış bir kadınla tutarlı hiçbir belirti göstermediğini” söylerken, DNA testleri bebeğin kendisine ait olmadığını kanıtladı.

Figueroa’nın evinin yakınlarında Marlen’in terk edilmiş arabasına rastlandı. Cinayetin örtbas edilmesine yardımcı olan Desiree ve Figueroa’nın erkek arkadaşı Piotr Bobak, Marlen’ın cesedinin bulunmasının ardından tutuklandı.

Desiree annesine yardım etmek suçundan 30 yıl hapis cezasına çarptırılırken, Figueroa 50 yıl ile yargılanıyor. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x